Informace o začátku školního roku a testování žáků
Slavnostní zahájení školního roku 2021/2022
Exkurze Říp 5.A,5.B
Přednáška MP - Bezpečnost při cestě do školy 1.,2., třída
Dopravní výchova 4. třída
Focení 1. třída MF
Program primární prevence - Jsme jeden tým 5.A
Program primární prevence - Zipyho kamarádi 4. třída
Třídní schůzky od 17 hod + Sdružení rodičů
Dopravní výchova 5.A, 5.B
Dopravní výchova 4. třída,5.A,5.B
Jsme jeden tým - program primární prevence 5.B
Státní svátek
Městská knihovna Kralupy nad Vltavou 1., 2. třída

Úvod > Škola > Recyklohraní

Recyklohraní

recyklo.jpg

RECYKLOHRANÍ aneb ukliďme si svět

Pečujete o své tělo? Pečujete o svůj byt? Pečujte i o svou planetu. Třiďte odpad.

Tento projekt je realizován pod záštitou MŠMT. Jeho partnery jsou firmy zabývající se recyklací elektroodpadu. Také naše škola se zapojila.

Sběrem a plněním úkolů sbíráme body, za které si pak můžeme sami vybrat odměny z nabídky.

SBÍRÁME:

• Baterie s pevnou náplní
  • Tonery a cartridge
  • Elektrozařízení - vše, co lze zapojit do el. zásuvky nebo funguje na baterie.

Sbíráme kuchyňské pomocníky, žehličky, fény, holící strojky, rychlovarné konvice, notebooky, telefony, kalkulačky, reproduktory, sluchátka, videa, audio technika, elektronářadí, el. hračky, nabíječky, termostaty, ovladače...

Ve škole se skladuje odpad v plastovém 120 litrovém kontejneru (popelnice). Tím je určena i velikost elektrospotřebičů.

Do našeho sbíraného odpadu tedy NEPATŘÍ: televizory, lednice, pračky, mikrovlnky a monitory. Zařízení musí být kompletní.

Zbavíte se nepotřebného, spousty materiálu (kovy, plasty) neskončí na skládce, do přírody bude unikat o něco méně nebezpečných látek používaných při těžbě surovin a jejich zpracování.

POMŮZETE NÁM?